Solonizační Jednotky

Solonizační jednotka slouží k dezinfekci vody v bazénu. Jednotka rozkládá sůl v bazénu pomocí elektrolýzy na plynný chlor, který efektivně ničí bakterie a řasy ve vodě. Tento způsob úpravy vody je stále žádanější pro svou jednoduchou instalaci a používání, efektivní čištění vody a pozitivní účinky soli na kůži. Solonizační jednotky (solničky) se skládají ze dvou základních částí – řídící jednotky a cely. Cela se jednoduše vlepí do bazénového filtračního okruhu na trubky o průměru 50 mm, řídící jednotka slouží k nastavení dávkování a s celou je propojena kabelem. Solnizační jednotky mají samočistící elektrody, čímž jsou prakticky bezúdržbové. Optimální koncentrace soli v bazénu se řídí dle typu solonizační jednotky.

Minisalt 30

Solonizační jednotka od francouzského výrobce. Solinátor Minisalt 30 pro slanou úpravu bazénové vody pomocí mořské nebo jedlé soli. Velkou výhodou je jednoduchá obsluha zařízení - po nadávkování soli do bazénu již zařízení samo sůl rozkládá a dezinfikuje tím vodu. Sůl se dávkuje do bazénu v poměru 5 kg soli na 1 m³ vody; pokud je třeba sůl doplnit, rozsvítí se na zařízení kontrolka.

Solonizační jednotka

Minisalt 50

Solonizační jednotka od francouzského výrobce. Solinátor Minisalt 50 pro slanou úpravu bazénové vody pomocí mořské nebo jedlé soli. Velkou výhodou je jednoduchá obsluha zařízení - po nadávkování soli do bazénu již zařízení samo sůl rozkládá a dezinfikuje tím vodu. Sůl se dávkuje do bazénu v poměru 5 kg soli na 1 m³ vody; pokud je třeba sůl doplnit, rozsvítí se na zařízení kontrolka.

Solonizační jednotka

MINI pH- AMBER

Přístroj pro automatickou regulaci pH vody v bazénech. Automaticky dávkuje tekutý přípravek na úpravu pH vody dle Vámi nastavené hodnoty pomocí pH sondy umístěné v potrubí filtračního systému. Velice jednoduché ovládání. Nastavení hodnoty pH v rozmezí 7,0 - 7,6.

Solonizační jednotka

Zelia ZLT 50

Zařízení pro dezinfekci bazénů se samočistící elektrodou a zabudovaným detektorem průtoku. Koncentrace soli v bazénu potřebná pro správný provoz ZLT 50 jsou 3 – 4 kg/m³ vody. Nastavení a regulace solinátoru je osazena přímo v horní části cely. Cela solinátoru je průhledná, osazená diodami, které mění svou barvu podle koncentrace soli ve vodě. Takže pouhým pohledem zjistíte, jestli je vše v pořádku, nebo je potřeba doplnit sůl do bazénu.

Solonizační jednotka
  • Technické údaje:
  • Pro bazény: do 50 m³
  • Napájení trafa: 230 V
  • Krytí: zdroj IP44, cela IP55
  • Produkce plynného chloru: 10 g/h
  • Příkon: 40 W
  • Maximální průtok: 15 m³/h

Bazénové příslušenství

Ceny jsou platné v rámci České republiky a včetně 12% DPH